26.05.2018 - 21:26 CET Přihlášení uživatele

Základní škola > Zapojení do projektů

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět

Krajina- regionální učebnice TUR

Projekt je určen pro pedagogy, jeho cílem je vytvořit učebnici zaměřenou na regionální problematiku. Při zpracování ukázkových hodin je kladen důraz na propojení předmětu s ICT a ostatními předměty. Projekt nabízí ke každému tématu ( krajina a zemědělství, krajina a obnovitelné zdroje, krajina a civilizace) seminář lektorovaný odborníky a exkurzi, která zavede učitele  na různá místa našeho regionu, jež se vážou přímo k jednotlivým tématům (vodárna Želivka, zámek Kačina, výrobna sýrů Salyx v Chotusicích a Agnes v Bohdanči zaměřená na přírodní produkty).

Projekt Nautilus

Projekt NAUTILUS vytvořila společnost SCIO. Mottem projektu je“ Naučit žáky učit se“.

Čtení pomáhá

Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři.
Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných dobročinných projektů.
V prvním roce běhu projektu (8.4. 2011-7.4. 2012) se do projektu přihlásilo 90747 dětí.

Zdravé zuby

Cílem programu ZDRAVÉ ZUBY je zlepšit zubní zdraví u dětí a mládeže, a tak vytvořit předpoklady k zajištění zdravých zubů i u dospělé populace v budoucích letech. Program buduje u dětí pozitivní vztah k zubnímu zdraví a vede je k pravidelným preventivním návštěvám stomatologa.

Mount Blue

"Pro dysgrafiky je výhodné, když se naučí psát všemi deseti na klávesnici počítače. Vyhledávání písmen a psaní jedním prstem je zdlouhavé a není pro dítě pomocí. Zautomatizované psaní všemi deseti prsty ve školním věku umožní dítěti lépe se soustředit na pravopisné jevy i obsah psaného textu. Je pomocí pro celý život."

Portál Proškoly.cz

Vážení rodiče,

v letošním školním roce jsme pro vaše děti zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.
Testy jsou nově zaměřené také na procvičování českého pravopisu a základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny. Naleznou zde také mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.
Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.
Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!
Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.
Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

1  [2]

Další