Jméno Heslo

Základní škola > Školní poradenské pracoviště > Informace pro budoucí prvňáčky

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět

Logopedie s úsměvem

On-line kurzy pro předškoláky

S Rozárkou do školy

On-line kurz, který vám pomůže s přípravou k zápisu do 1. třídy

Zobraz / Skyj

Co vše by měl prvňáček umět

Rubrika: Aktuality
Vážení rodiče, v příloze naleznete materiál, který vydalo MŠMT, týkající se připravenosti dětí pro vstup do školy. Pokud máte doma předškoláka, doporučujeme, abyste se s ním seznámili. To, že dítě nezvládá vše, co je zde uvedeno, určitě není důvodem k odkladu školní docházky. Pokud se ale vaše dítě neblíží většině bodů, určitě doporučujeme obrátit se na pedagogicko - psychologickou poradnu a objednat se na konzultaci.

Předčasný nástup

Rubrika: Aktuality
Pokud uvažujete o předčasném nástupu do školy pro svoje dítě (to znamená, že k 1.9. daného roku, kdy zahajuje povinnou školní docházku, nedovrší 6 let věku), přijďte k zápisu, vaše dítě bude přijato po doložení příslušných doporučení, jak stanovuje školský zákon

Zobraz / Skyj

Jak vyřídit odklad školní docházky

Rubrika: Aktuality
V případě, že se rozhodnete žádat o odklad školní docházky pro své dítě, je třeba doložit kladné doporučení odkladu pedagogicko - psychologickou poradnou a lékařem. Tyto doporučující posudky je třeba předat spolu s žádostí nejlépe při zápisu. Na jejich základě ředitel školy vystaví rozhodnutí. V příštím roce již nemusíte jít znovu k zápisu, je však velmi vhodné se opět přijít podívat, připomenout dítěti školní prostředí, proto doporučujeme absolvovat zápis i v dalším roce. V případě, že váháte, zda je vaše dítě dobře připravené pro vstup do školy a je zralé pro zahájení školní docházky, je dobré domluvit si vyšetření školní zralosti v pedagogicko - psychologické poradně.

1  [2]

Další