26.04.2018 - 02:03 CET Přihlášení uživatele

Základní škola > Třídy > VI. třída

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět

Chocolate is YUMMY

Rubrika: VI. třída
Bílá, hořká, mléčná, s oříšky, ovocem atd. – to jsou druhy čokolády. Je málo dětí, kterým čokoláda nechutná. A proto jsme neváhali ani chvilku, když jsme objevili článek v březnovém vydání anglického časopisu JUMP. Článek jsme si přečetli, naučili se nová slovíčka, čokoládu ochutnali a poslepu hádali, kterápak to je. Nakonec jsme ve skupinkách vyrobili krásné plakáty. BTW - Víte, že existuje červená čokoláda? Ne? Zeptejte se šesťáků.

Naše erbovní pověsti

Rubrika: VI. třída
Erbovní pověst je příběh, jehož cílem je vysvětlit původ erbu. Zpravidla vysvětluje význam erbovních figur a způsob, jakým byl erb získán.

Výuka deváťáků

Rubrika: VI. třída
První hodinu vyučoval Jirka. Vybral si literaturu a připravil si téma heraldické pověsti. Po úvodní prezentaci a rozboru pověsti následovala práce ve dvojicích. Závěrem si každý žák navrhl svůj vlastní erb. Na druhou hodinu (dějepis) si Mirek připravil řecko – perské války. Využil prezentaci, sestavování citátu ve skupinách, doplňovací zápis a křížovku. Na závěr jsme obě hodiny vzájemně zhodnotili a šesťáci odměnili své starší spolužáky potleskem.

Besedy

Rubrika: VI. třída
Během měsíce března šesťáci absolvovali dvě zajímavé besedy. První se týkala chování v třídním kolektivu. Žáci si vyzkoušeli, jak umějí ( nebo neumějí) naslouchat druhým, a názorně si předvedli, jak fungují různé úhly pohledu na stejnou věc. V druhé besedě řešili chování v krizových situacích v životě a připomněli si kontakty na tísňové linky.

Recitační soutěž

Rubrika: VI. třída
Ve školním kole recitační soutěže Lucie Zichová s Krylovovou bajkou Mouchy a včela obsadila 2. místo ve své kategorii. Naši třídu dále reprezentovala Eva Zatřepálková s básní Housle od Jaroslava Seiferta. Naše blahopřání patří oběma soutěžícím!

Zobraz / Skyj

Hudba zní v našem podání

Rubrika: VI. třída
Tyto hudební nástroje, kterým se říká dešťová hůl, vytvořili žáci v dílnách s paní Víznerovou nejen pro školní sbor, ale i pro všechny ostatní žáky školy do hodin hudební výchovy.

1  [2]

Další