18.02.2018 - 22:47 CET Přihlášení uživatele

Základní škola > Aktuality

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Evropský den jazyků na naší škole

Rubrika: Aktuality
26. září je Evropskou unii vyhlášeno Dnem evropských jazyků. Cílem tohoto dne je připomenout jazykovou a kulturní rozmanitost Evropy všem lidem obývajícím „starý kontinent“. V naší škole jsme při této příležitosti připravili projektový den. Nejmladší žáci (2. a 3. třídy) plnili kvíz zaměřený na základní znalosti o evropských zemích.  Nejúspěšnější řešitelé byli pak vyhodnoceni v rámci třídy nebo získali sladkou odměnu. Starší žáci si připomněli důležitost studia cizích jazyků mimo jiné zhlédnutím filmů v původním (anglickém) znění s českými titulky, na jejichž základě vypracovávali ve skupinách projekt v angličtině. Všechny projekty jsou vystaveny na chodbě školy a na základě hlasování pedagogického sboru se vyberou nejlepší z nich. Hlasování bylo ukončeno již u žáků 4., 5. a 6. třídy. A výsledky:
4. třída:
1. místo projekt Moniky Prchalové a Kateřiny Lodinské
2. místo projekt Matěje Šmejkala a Dominika Marečka
3. místo projekt Richarda Tvrdíka a Lukáše Brabce
1. místo projekt Nikoly Šaflerové a Veroniky Píchové
2. – 3. místo (stejný počet hlasů) projekt Venduly Musilové a Anežky Tůmové a projekt Sáry Jelínkové a Martiny Blehové
1. místo projekt Kristýny Seifertové a Lucie Zichové
2. místo projekt Renaty Prchalové, Milana Dlouhého a Romana Nehasila
3. místo projekt Martina Zeleného, Jana Duspivy a Ondry Vavřiny

Blahopřejeme vítězům a všem děkujeme za krásné a nápadité projekty, které nyní zdobí naší školu.
Mgr. Hana Votavová