21.04.2018 - 09:20 CET Přihlášení uživatele

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Škola naruby

Rubrika: Aktuality
O tom, jak je nelehká role učitele, se přesvědčili  žáci deváté třídy. Na Den učitelů, který připadá na 28.3., si připravili Školu naruby. Na dvě vyučovací hodiny se ocitli v roli učitelů žáků nižších tříd. „Učitelé“ si vybrali předmět, který jim je blízký. S pomocí pedagogů proběhla příprava hodin. Hodiny byly obohacené skupinovými pracemi a hrami, aby zaujaly žáky. Na závěr si naši deváťáci mezi sebou vyměnili zkušenosti.
Dojmy žáků 9. třídy:
- byla to pro všechny zajímavá zkušenost a většina naší třídy se rozhodla, že nebude učitelem
- připravit se na výuku není jednoduché, protože každý žák pracuje jiným tempem
- závidíme trpělivost některým učitelům
- jsme rádi, že nás mladší spolužáci v rolích učitelů přijali
- byli jsme rádi za dohled opravdových učitelů, protože jsme občas nevěděli a tápali
- na začátku jsme byli nervózní, ale nakonec se vše zklidnilo
- naše výuka se mladším spolužákům líbila, i když víc na prvním stupni
Děkujeme všem, kteří se do projektového dne Škola naruby aktivně zapojili. Výsledek určitě stál za tu práci. Možná, že si některý ze žáků svůj záměr vyhnout se učitelskému povolání rozmyslí a za několik let ho přivítáme jako nového kolegu.