21.04.2018 - 09:30 CET Přihlášení uživatele

Základní škola > Aktuality

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět

Poděkování žákům 9. třídy

Rubrika: Aktuality
Děkuji tímto všem žákům 9. třídy a paní učitelce Vykouřilové za vyrobení velmi hezkých dárků k zápisu budoucích prvňáčků. Jmenovitě pak děkuji M. Červinkové, M. Píchové, T. Trnkové, J. Stoklasové, A. Valentové, J. Hlavovi a M. Kopovi za pomoc při zápisu samotném. Mgr. J. Kadlecová

Sběr plastových víček pokračuje

Rubrika: Aktuality
Plastová víčka sbíráme tentokrát pro Žanetku Šípkovou.

Přednáška pro rodiče

Rubrika: Aktuality
Vážení rodiče, zveme Vás na přednášku Mgr. Martiny Vrbické z Doučovacího centra SOVA v Čáslavi. Uskuteční se 3.5.2018 od 16 hodin ve škole. Přednáška bude zaměřená na tipy a rady, jak motivovat předškoláky a mladší školní děti ke vzdělávání. Těšíme se na setkání s Vámi.

Fenomén Karel Čapek

Rubrika: Aktuality
V úterý 27. 3. zhlédli žáci 2. stupně představení o Karlu Čapkovi. Co si žáci o Karlu Čapkovi zapamatovali? Byl nejmladší ze tří dětí z lékařské rodiny. První povídky psal už na škole. Některá díla tvořil se svým bratrem Josefem. Nebojoval v 1. sv. válce ze zdravotních důvodů. Rád cestoval. Byl přítel T. G. Masaryka. Psal romány, povídky, divadelní hry, cestopisy, pohádky pro děti, překládal a přispíval do časopisů. Mezi jeho díla patří například Bílá nemoc, Adam stvořitel, Loupežník, Válka s mloky, detektivní povídky. Psal o tom, co se dělo kolem něj. Žáci na představení nejvíce ocenili, že bylo pojato s vtipem a dokázalo je vtáhnout do děje.

Zobraz / Skyj

Poděkování za nasbíraná plastová víčka

Rubrika: Aktuality
Žáci 5. třídy děkují všem kamarádům, kteří se zapojili do sběru plastových víček. Dnes jsme je předali mamince Filípka Černého. Čtěte dále ...