Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

IROP_CZ_RO_B_C-RGB.png

Čokoládová tretra 2019 v Kladně

  • Linda Homolková

Vloženo: 27. srpna 2019 v 14:24

Ve školním roce 2018/2019 se naše škola v rámci kroužku atletické přípravky – zapojila do projektu Čokoládová tretra. Jedná se o jedinečné atletické závody na dráze celoplošně zaměřené na děti z 1. stupně ZŠ i mimo struktury atletických oddílů. Projekt jako jediný na světě vrcholí přímo v hlavním programu jednoho z největších podniků světové atletiky – IAAF World Challenege Zlatá tretra Ostrava.

         FullSizeRender (3).jpg

Z našich atleťáčků do čtvrtfinálového kola postoupili ti nejrychlejší po absolvování základního kola, které proběhlo v dubnu v hodinách atletického kroužku.

Do čtvrfinálového kola se vybraní atleti vydali do dalekého Kladna ve středu 12. 6. 2019, aby poměřili své běžecké sprinterské síly s dalšími dětmi ze Středočeského kraje. Závodili dle kategorií v distancích na 200 m a 300 m.

Mezi dívkami si nejlépe vedla Terezka P. (3. třída), která ve svém rozběhu na 200 m doběhla do cíle jako 2. ze 7, ale především v celkovém umístění doslova zazářila s časem 0:35,06 na 7. místě z celkových 43 závodících dívek v kategorii.

Mezi chlapci si nejlépe vedl Jakub K. (2. A), v rozběhu do cíle doběhl jako 1. mezi dalšími 7 závodníky, a v celkovém umístění s časem 0:35,25 skončil na úžasném 12. místě ze 44 závodníků.

Ani ostatní naši atleťáčci si nevedli vůbec špatně v tak nelehké konkurenci.
V kategorii na 200 m mezi chlapci si vedl dobře také Matěj K. (2. B), s časem 0:37,49 celkově obsadil 28. místo  ze 44, ve svém rozběhu doběhl jako 2. ze 6 závodníků.
Z dívek pak Margaréta H. (3. třída) v 200 m distanci obsadila s časem 0:36,49 celkově 20. místo v konkurenci dalších 42 závodnic, ve stejné kategorii se pak na 27. místě umístila Tereza H. (2.A) s časem 0:37,64, ve svých rozbězích obě dívky obsadily přední 2 příčky.

I v kategorii mezi nejstaršími závodníky se postavil náš atlet Matouš R. (4. třída), jako jediný absolvoval nejen běh na 300 m, ale i disciplínu hodu raketkou. V běhu se umístil celkově na 36.místě ze 46 a obdobně si vedl dobře i v hodu s raketkou výkonem 18,94 m na 38.místě.

Všechny výsledky jsou uveřejněny zde: https://online.atletika.cz/vysledky/40224
Pokud by Vás zajímalo více informací o projektu Čokoládové tretry, můžete navštívit webové stránky:
http://www.cokoladovatretra.cz/

 

        FullSizeRender (4).jpg


Všem našim závodníkům dodatečně děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme k nádherným sportovním výkonům a výsledkům. Věříme, že i v novém školním roce je bude sport bavit!

Galerie

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání

Vzdělávací program pro učitele – výchovné poradce (CZ.1.07/1.3.48/02.0013)