Finálové kolo Target sprint 2019 v Čáslavi

• Linda Homolková

Vloženo: 27. srpen v 14:50

Atletický stadion Vodranty v Čáslavi byl v úterý 18. června 2019 dějištěm druhého finálového klání premiérového ročníku školních závodů Czech Target Sprint Open. Celkem 154 dětí – žáků 7. a 8. tříd z 16 základních škol na Kolínsku a Kutnohorsku bojovalo ve velmi teplém červnovém počasí o medaile a poháry v soutěži jednotlivců, ale také bojovali o co nejlepší čas v soutěži škol.

target.png

Jen krátce připomeneme, co tento sport vlastně obnáší:
Target Sprint, neboli terčový - střelecký sprint, je mladá sportovní disciplína, která kombinuje běh na střední vzdálenost a střelbu na terč. Závodníci uběhnou tři úseky o délce 400 m a mezi nimi absolvují dvě střelecké zastávky s pěti terči. Střelba z laserových či vzduchových pušek probíhá vleže nebo vestoje dle věkové kategorie.

Naši školu ve finálovém kole reprezentovalo celkem 6 žáků (3 dívky a 3 chlapci ze 7. ročníku).

Na stupeň vítězů v kategorii dívek ze 7. tříd si vystoupala Kristýna S., která s obdivuhodným cílovým časem 5:59,175 s obsadila úžasné 2. místo!

IMG_8182.jfif

V Čáslavi panovaly opravdu těžké závodní podmínky. Vysoké teploty a celodenní sluneční svit kladly na závodníky opravdu vysoké nároky a o to více si nejen vítězové, ale všichni účastníci zaslouží pochvalu a velký potlesk!

Našim žákům děkujeme za reprezentaci školy, svého úkolu se zhostili zodpovědně a s vervou.
Těšíme se na nový školní rok a další targetovou výzvu!

!!! NEPŘEHLÉDNĚTE !!!

TV reportáž České televize ze závodu

Oficiální článek Target sprint o fnálovém kole v Čáslavi