Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

IROP_CZ_RO_B_C-RGB.png

Finálové kolo Target sprint 2019 v Čáslavi

  • Linda Homolková

Vloženo: 27. srpna 2019 v 14:50

 

Atletický stadion Vodranty v Čáslavi byl v úterý 18. června 2019 dějištěm druhého finálového klání premiérového ročníku školních závodů Czech Target Sprint Open. Celkem 154 dětí – žáků 7. a 8. tříd z 16 základních škol na Kolínsku a Kutnohorsku bojovalo ve velmi teplém červnovém počasí o medaile a poháry v soutěži jednotlivců, ale také bojovali o co nejlepší čas v soutěži škol.
 

                               target.png

Jen krátce připomeneme, co tento sport vlastně obnáší:
Target Sprint, neboli terčový - střelecký sprint, je mladá sportovní disciplína, která kombinuje běh na střední vzdálenost a střelbu na terč. Závodníci uběhnou tři úseky o délce 400 m a mezi nimi absolvují dvě střelecké zastávky s pěti terči. Střelba z laserových či vzduchových pušek probíhá vleže nebo vestoje dle věkové kategorie.

Naši školu ve finálovém kole reprezentovalo celkem 6 žáků (3 dívky a 3 chlapci ze 7. ročníku).  

Na stupeň vítězů v kategorii dívek ze 7. tříd si vystoupala Kristýna S., která s obdivuhodným cílovým časem 5:59,175 s obsadila úžasné 2. místo!

                                    IMG_8182.jfif


V Čáslavi panovaly opravdu těžké závodní podmínky. Vysoké teploty a celodenní sluneční svit kladly na závodníky opravdu vysoké nároky a o to více si nejen vítězové, ale všichni účastníci zaslouží pochvalu a velký potlesk!

Našim žákům děkujeme za reprezentaci školy, svého úkolu se zhostili zodpovědně a s vervou.
Těšíme se na nový školní rok a další targetovou výzvu!


!!! NEPŘEHLÉDNĚTE !!!

TV reportáž České televize ze závodu
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/219471290030039-czech-target-sprint-open-caslav/

Oficiální článek Target sprint o fnálovém kole v Čáslavi
https://www.targetsprint.cz/post/fin%C3%A1le-v-%C4%8D%C3%A1slavi-ovl%C3%A1dla-z%C5%A1-z%C3%A1smuky

Galerie

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání

Vzdělávací program pro učitele – výchovné poradce (CZ.1.07/1.3.48/02.0013)