Hodnocení 2. pololetí školního roku 2019/2020

• Mgr. Kyzourová Milena

Vloženo: 5. května v 11:57

Závěrečné hodnocení 2. pololetí šk. roku 2019/2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo vyhlášku  o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020. Specifikuje v ní, jak mají základní a střední školy postupovat při klasifikaci tohoto pololetí, které bylo z velké části postiženo epidemií koronaviru. Součástí vydané vyhlášky je také metodika s výkladem jednotlivých bodů.

1. Vysvědčení za 2. pololetí budou mít standardní podobu a budou obsahovat známky ze všech předmětů.
  2. Přijatá vyhláška se použije přednostně, tzn.  pravidla ve školním řádu nebo pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků schválená školskou radou, která jsou v rozporu s vyhláškou nebo která neumožňují hodnocení žáků za druhé pololetí školního roku 2019/2020 podle vyhlášky, se nepoužijí.
  3. Závěrečné hodnocení žáka na vysvědčení na konci školního roku 2019/2020 zohlední:
    • podklady pro hodnocení získané v druhém pololetí v době, kdy osobní přítomnost žáků nebyla zakázána (tj. do 10. března 2020)
    • podpůrně podklady pro hodnocení získané v prvním pololetí
    • podpůrně podklady pro hodnocení získané v době, kdy probíhalo vzdělávání na dálku, pokud pro takové vzdělávání měl žák odpovídající podmínky.

U vzdělávání na dálku se zohlední:

• Snaha žáků o pravidelnou práci ve vzdělávání na dálku a odevzdávání úkolů a výstupů.
      • Samostatnou práci žáků a samostudium během vzdělávání na dálku a její výsledky.
      • Aktivita v on-line hodinách.
      • Četbu související se zadanými úkoly.
      • Zvládnutí technologií a pravidel pro práci s technologiemi potřebnými pro vzdělávání na dálku.
  1. Nedostatek podkladů za období distanční výuky nemůže být sám o sobě důvod k tomu, aby byl žák nehodnocen nebo neprospěl.
  2. Do zameškaných hodin se počítají hodiny pouze do platnosti zákazu osobní přítomnosti žáků na vzdělávání ve školách.
  3. Termín a forma předávání vysvědčení bude stanovena dle aktuální epidemiologické situace.

Mgr. Milena Kyzourová, ředitelka ZŠ

Zbraslavice 5. 5. 2020