Projekt Vybudování multimediální učebny (reg. č. CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0012237) je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je vybudování multimediální učebny. V rámci projektu bude pořízeno IT vybavení a nábytek a síťová infrastruktura.

Oslavy 100. výročí vzniku republiky - Zbraslavice 27. 10. 2018

• Linda Homolková

Vloženo: 1. listopadu 2018 v 17:37

V sobotu 27. 10. 2018 si nejen dospělí, ale také naši žáci připomínali události kolem vzniku Československé republiky v rámci oslav 100. výročí od jejího založení. I když se zpočátku zdálo, že akce bude doprovázena deštěm, nakonec jsme se přeci jen dočkali průběhu celého bohatého programu bez jediné kapky, a tak jsme mohli významné výročí oslavit s úsměvy na tvářích a bez deštníků.
Pogram oslav byl zahájen mší v kostele sv. Vavřince, po které jsme společně zasadili novou lípu - Strom svobody. Při výsadbě zazněla báseň Píseň o staré lípě, kterou přednesla žákyně 5.třídy.
Po vzpomínkovém aktu u pomníku padlých následovalo vystoupení žáků pěveckého sboru pod vedením paní učitelky Honzíkové, zazněly nejen známé české písně, ale také i slovenské.
Po písních se představily s tanci děti z folklorního souboru Vrchlice.

Několik vybraných fotografií ze sobotních oslav si můžete prohlédnout v galerii níže.

Další fotografie z akce naleznete také na uvedených odkazech, stačí kliknout:

Fotografie p. Homolky

Fotografie p. Tomáška