Štafetový pohár 2019

• Linda Homolková

Vloženo: 11. duben v 0:02

V úterý 9. 4. 2019 se výběr celkem 16 sportovně nadaných žáků a žákyň z 1. stupně postavil na start čáslavské atletické dráhy jako tým - štafetový dreamteam.

FullSizeRender(2).jpg

V rámci okresního kola Štafetového poháru, který je pořádán již pošesté Českým atletickým svazem, jsme měli možnost závodit s dalšími školami z okresu jako ZŠ Sadová Čáslav, ZŠ Čáslav Náměstí, ZŠ Vrdy, ZŠ TGM Kutná Hora. Všichni naši žáci odvedli skvělé sportovní výkony a hlavně obrovské nadšení pro atletiku i pro sport jako takový. Všichni do závodu vložili své maximum a se svými 100 m a 200 m úseky se poprali statečně a s úsměvy na tvářích.

Ačkoliv jsme v celkovém pořadí první příčku neobsadili, atletický stadion jsme smutní rozhodně neopouštěli. Ve štafetě 8x200 m B (ve složení Max T., Bára B., Monika P., Kuba K., Terka H., Terka P., Matěj K., Matouš R.) jsme totiž neměli konkurenci a do cíle jsme doběhli jako první s obrovským náskokem. A to si zaslouží obrovský obdiv, především ta energie a bojovnost, které z našich závodníků jen sršely.

Kromě štafetového běhu si naši atleti mohli ověřit své sportovní výkony také ve skoku dalekém z místa a v hodu medicinbalem.

Do školy jsme se vraceli s pozitivní náladou a namotivovaným sportovním duchem a především s vidinou, že za rok budeme ještě lepší!

Galerie