Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

IROP_CZ_RO_B_C-RGB.png

Projekt Vybudování multimediální učebny (reg. č. CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0012237) je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je vybudování multimediální učebny. V rámci projektu bude pořízeno IT vybavení a nábytek a síťová infrastruktura.

IROP_CZ_RO_B_C-RGB.png

Výlet Taktik

Vloženo: 19. června 2015

Ve čtvrtek 18.6. jsme se vydali na výlet do Červených Peček a na nebovidskou tvrz.
Úspěšní řešitelé matematické soutěže Taktik měli možnost zúčastnit se dvoudenního výletu. Nakonec této možnosti využilo 22 žáků naší školy.
Ve čtvrtek jsme se vlakem vypravili do Kutné Hory. Byli jsme rozděleni do třech skupin. Dozvěděli jsme se, že se porouchal stroj času a tím se dostaneme do různých období. Nejprve nás čekal pochod na Gruntu. Měli jsme připravené otázky, každá skupina se snažila přijít na odpověď. Tak jsme zjistili, kdo a kdy nechal postavit kostel na Gruntě, jak se jmenoval ředitel školy, který odpočívá na místním hřbitově a co je kutnohorit. Cestou jsme se přesunuli do obrozenecké doby a museli vymyslet příběh, který byl složen ze slov, začínajících na jedno písmeno. Také jsme se museli bránit před vesničany tím, že jsme jim dokázali svou sílu - ze svých těl jsme vytvořili strašidelné monstrum.
Z Grunty jsme zamířili s písní na rtech do Červených Peček. Místní základní škola nás na dva dny přijala za své. Okusili jsme výbornou kuchyni a navázali přátelské kontakty s místními žáky. Ve fotbalovém přátelském zápase jsme ukázali, že jsme lepší. Vyzkoušeli jsme všechny atrakce zdejšího dětského hřiště.
Odměnili jsme se zmrzlinou a ačkoli nám počasí příliš nepřálo, vydali jsme se se hrou Polibek smrti na pochod do Nebovid. Naším cílem byla tvrz. Zde jsme se ocitli ve středověku se vším všudy. Seznámili jsme se s principem výroby svíček, zjistili jsme, z čeho se vyráběly svíčky v Číně. V kovárně jsme obdivovali náčiní a naučili se krátkou básničku o kovářích. Prošli jsme pohádkovou stezku odvahy, kterou připravili ti nejstarší Taktici. Nejstrašidelnější bylo sáhnout do rakve pro bonbón. Zahráli jsme si honičku a se zavázanýma očima jsme se museli spolehnout na toho nejmladšího, který nás provedl fáborkovou stezkou. Bojovali jsme proti dřevěným rytířům, které jsme sestřelovali tenisovými míčky. Na tvrzi jsme prozkoumali každou skulinku. Bylo nám tam dobře, ale nakonec jsme se museli vydat zpět do školy. Počasí nám nedovolilo rozdělat oheň, tak jsme si buřty upekli v troubě. Spali jsme v tělocvičně na žíněnkách. Před spaním nám Natálka zahrála na flétnu. I když jsme už byli hodně unavení, stále bylo o čem si povídat. Všechny dnešní úkoly jsme splnili, čímž jsme získali indicie na opravu stroje času, tak jsme se ocitli v našem reálném čase. Nakonec nás všechny přemohl spánek.
Druhý den po snídani přišlo překvapení - cesta starým autobusem Robur bez střechy.  Autobus nás odvezl do Kolína do Vodního světa, kde jsme okusili všechny atrakce - skluzavky, tobogán, vířivku i páru. Dvě hodiny ve vodě nám rychle utekly a my se už těšili na další cestu starým autobusem. I když nebylo žádné velké teplo, přesto jsme zvládli krasojízdu až do Zbraslavic. Byli jsme atrakcí pro účastníky silničního provozu, mávali na nás a troubili. Jízda se nám moc líbila. Před školou jsme se rozloučili. Skončil náš krásný a zasloužený výlet.
 
Mnoho dětí se ptalo, jestli příští rok pojedeme na výlet také. Odpověď zní: "Jasně! Pokud budete tak pilně pracovat v Taktikovi, jako letos."
 
Děkujeme paní ředitelce Mgr. Hanzlové v Červených Pečkách, že nám umožnila 2 dny strávit u nich ve škole. Děkujeme pracovníkům školní jídelny v Červených Pečkách, že se tak hezky starali o naše bříška. Děkujeme panu starostovi Havlovicovi, že nám domluvil odvoz zavazadel. Cesta historickým autobusem se mohla uskutečnit díky našemu štědrému sponzorovi panu Ripplovi z tiskárny Astroprint. Moc děkujeme za úžasný zážitek. A také chci poděkovat Občanskému sdružení Nebovidská tvrz, že nám umožnili pobýt na tvrzi několik hodin. Nakonec děkuji všem účastníkům, kteří byli šikovní, kamarádští a skvělí. Výlet se nám opravdu vydařil.
Martina Kopková
 

Galerie

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání

Vzdělávací program pro učitele – výchovné poradce (CZ.1.07/1.3.48/02.0013)