Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

IROP_CZ_RO_B_C-RGB.png

Výzva Target sprintu splněna. Na jedničku!

  • Linda Homolková

Vloženo: 20. května 2019 v 15:47


Všichni žáci 2. stupně měli v úterý 7. 5. 2019 zcela jedinečnou možnost vyzkoušet si sport, který u nás doposud neměl obdoby -  TARGET SPRINT. Že Vám ten název nic neříká? Čtěte dále a rádi vás do tajů této sportovní „novinky“ zasvětíme.
                                                   

DSCN4813.JPG


Target Sprint, neboli terčový - střelecký sprint, je mladá sportovní disciplína, která kombinuje běh na střední vzdálenost a střelbu na terč. Závodníci uběhnou tři úseky o délce 400 m a mezi nimi absolvují dvě střelecké zastávky s pěti terči. Střelba z laserových či vzduchových pušek probíhá vleže nebo vestoje dle věkové kategorie. Závody jsou divácky atraktivní a mohou se uskutečnit nejen na atletických oválech ale také v terénu. 

Ten náš závod proběhl na zbraslavickém fotbalovém hřišti nedaleko základní školy. Žáci se s obrovským nadšením a zvědavostí nejprve zaposlouchali do instrukcí organizátorů, každý si mohl střely z pušky nejprve vyzkoušet a nechat si poradit, jak správně na to. Po všech nezbytných organizačních částech programu se mohlo konečně začít závodit! A že se bylo na co dívat.

Jako první zmíníme žáky a žákyně 6. ročníku, ti si vedli naprosto bravůrně, ačkoliv pro tento ročník závod nebyl postupovým, i tak odvedli všichni závodníci parádní výkony.
Aby ne – do třídy 6.B poputovalo rovnou 5 medailí pro nejlepší sportovce a sportovkyně, kterými se stali Kuba P. a Jana V. (1. místo), Verča P. (2.místo), Martin V. A Sabina C. (3. místo), a do 6. A jedna stříbrná, kterou si na krku slavnostně odnesl Honza P.

Ani starší spolužáci ze 7. a 8. třídy si nevedli vůbec špatně, ba naopak, s jejich skvělými výkony se probojovali do dalšího kola, které se uskuteční ve sportovním areálu Vodranty v Čáslavi a to již za necelý měsíc - 18. 6. 2019. A kdo tedy postupuje?
Z dívek se nejlépe umístila Kristýna S. s absolutně nejlepším časem mezi všemi dívkami 2. stupně - 5:54, spolu s Kristýnou dále postupují z 1. -3. míst Kristýna H., Eva Z., Nela L., Adéla S. a Aneta L..
Z chlapců si nejlépe vedl Honza N., který svým časem 5:45 předčil všechny své mladší i starší spolužáky, spolu s ním do Čáslavi postupují Ondra B., Ondra V., Martin Z., Filip M. a Ondra B.

Ovšem ani 9. ročník nepřišel zkrátka – Vojta H. se s časem 6:26 umístil na prvním místě, na další pomyslné stupínky pro medaile si doběhli Honza B. a Kuba V., z dívek pak Lucka B., Iveta R. a Míša H.
 

DSCN4873.JPG


Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a za skvělé sportovní výkony vám moc gratulujeme.
 

A obzvláště všem postupujícím sportovcům a sportovkyním přejeme mnoho zdaru a energie v dalším kole target sprintu.
Ať vám to běhá a střílí ostošest!
DRŽÍME VÁM PALCE
J

 

P.S. Ve fotogalerii níže můžete společně s námi zavzpomínat na plnění této netradiční výzvy.

 

Galerie

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání

Vzdělávací program pro učitele – výchovné poradce (CZ.1.07/1.3.48/02.0013)