Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

IROP_CZ_RO_B_C-RGB.png

Žijeme sportem!

  • Linda Homolková

Vloženo: 3. května 2019 v 15:55


 

TURNAJ VE VYBÍJENÉ 
 

FullSizeRender (1).jpg


Ve čtvrtek 25. dubna žáky ze 4. a 5. ročníku čekal dlouho očekávaný turnaj ve vybíjené v okresním kole v Kutné Hoře. Příprava chlapců probíhala po celý školní rok během hodin tělesné výchovy a převážně v rámci kroužku míčových her pod vedením paní učitelky Křenovské. Příprava a hlavně obrovské nadšení chlapců pro tuto velice tradiční a oblíbenou míčovou hru se jednoznačně vyplatily. V nelehké konkurenci dalších 9 škol z okresu se naši žáci se svým "dreamteamem" umístili na obdivuhodném 5. místě z celkových 10 míst, to si zaslouží nemalou pochvalu a velké díky za bezchybnou reprezantaci školy. Pro chlapce se jednalo o zcela první turnaj ve vybíjené, bojovali až do poslední vteřiny, ukázali svého soutěživého ducha, ale zároveň dokázali zachovat sportovní chování na špičkové úrovni. Věříme, že za rok budeme ke stupni vítězům ještě blíže, ba dokonce přímo "na bedně". 

 

 

ATLETICKÉ ZÁVODY PŘÍPRAVEK
 

  

FullSizeRender (4).jpg


V neděli 28. dubna pak následovaly atletické závody přípravek ve Zruči n/Sázavou, kde se v běhu, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a štafetách představili všichni malí atleti a všechny malé atletky ročníku narození 2011-2009, kteří navštěvují kroužek atletické přípravky. I zde naši žáci v nelehké konkurenci odvedli neuvěřitelné výkony a školu reprezentovali v tom nejlepším světle. Nejlépe si vedl Matěj K. z 2. B, který exceloval hned ve dvou disciplínách - hodu kriketovým míčkem a běhu na 50 m. Z té první disciplíny si odnel první místo s obdivuhodným výkonem téměř 30 metrů. A z té druhé disciplíny místo třetí (z celkových 15 chlapců v kategorii). Ovšem ani ostatní nadějní atleti nezaostávali, velice dobře si vedli jak chlapci, tak dívky - jako např. Margaréta H., Terezka P., Terezka H., které v konkurenci  více jak 30 dívek v kategorii udržovaly své pozice mezi nejlepšími 15 dívkami, stejně skvěle mezi nejlepšími 10 chlapci v kategorii (roč. 2010) z celkových 28 si vedl Jakub K. z 2.A.
Třešničkou na dortu pak byla štafeta "Zbraslavice A" ve složení Matěj K., Terezka P., Terezka H., Jakub K., která se svým výkonem 4x60 m dostala na 7. příčku z celkových 21.
Zkrátka a jednoduše - všichni zúčastnění žáci si zalouží obrovský potlesk a taktéž poděkování za tu nejlepší reprezentaci školy. 

 

 

ATLETICKÝ TROJBOJ
 

FullSizeRender (5).jpg


A nakonec výběr žáků ze 3. a 4.ročníku ve čtvrtek 2. 5. 2019 čekalo okresní kolo atletického trojboje v Kutné Hoře. Žáci si spolu s ostatními školami z okresu ověřili své výkony v běhu na 50 m, ve skoku dalekém, v hodu kriketovým míčkem a na závěr zabojovali ve štafetovém běhu 4x60 m. I když jsme se neumístili, rozhodně jsme neodcházeli se svěšenou hlavou, naopak. Závody si žáci užili, vydali ze sebe maximum ve všech disciplínách a sportovní dopoledne si rozhodně užívali plnými doušky. A už teď se těší na další sportovní výzvy! 

 

Mrkněte ještě na fotografie ze všech zmíněných sportovních akcí a nechte se inspirovat nadšením našich žáků a žákyň pro sport!

 

Galerie

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání

Vzdělávací program pro učitele – výchovné poradce (CZ.1.07/1.3.48/02.0013)