Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

IROP_CZ_RO_B_C-RGB.png

Projekt Vybudování multimediální učebny (reg. č. CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0012237) je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je vybudování multimediální učebny. V rámci projektu bude pořízeno IT vybavení a nábytek a síťová infrastruktura.

IROP_CZ_RO_B_C-RGB.png

Beseda a rozhovor s cestovatelem T. Kubešem

  • Mgr. Vyhnánková Jitka

Vloženo: 12. května v 13:50

Platnost do: 31. srpna v 23:59

Tomáš Kubeš

 

Tomáš Kubeš, narozen v roce 1972, je fotograf, novinář a cestovatel. Fotografii se věnuje vášnivě již od dětství, profesionálně od roku 1998. Pochází z Horoměřic u Prahy. Vystudoval střední polygrafickou školu. Procestoval Evropu, také i Asii. Celkem fotografoval reportáže ve více jak 100 zemích světa.   

 

 

Obsah obrázku voda, exteriér, ryba, ostnoploutvé ryby

Popis byl vytvořen automaticky 

Zdroje: 

Tomáš Kubeš | Tomáš Kubeš (tomaskubes.cz) 

 

Beseda o Indii 

Které informace žáky zaujaly?

 

   Indie je velmi zajímavá země. Přestože zde vládne velká chudoba, tak ji navštěvuje velké množství turistů. Můžete zde navštívit různé památky, např. posvátné chrámy. Většina obyvatel jsou hinduisti, ale nachází se zde i křesťanství anebo i budhismus.

   Dodržují se zde i různé tradice a zvyky, například uctívání krav. Krávy, což jsou pro Indy posvátná zvířata, můžete potkat i na ulici. Nejednou se stalo, že zastavily provoz. V Indii se nesmí jíst hovězí maso. Krávy jsou považované za bohy. 

   Ganga je pro Indy posvátná řeka. Chodí se do ní umývat. Zajímavostí je, že z ní i pijí a navzdory špatným hygienickým podmínkám přežijí. Po rozboru vody ve městě (na místě, kde se chodívají koupat a pijí zde vodu z řeky) se zjistilo, že se zde nachází mnohem méně bakterií a virů než kousek za městem. Při projížďce řekou můžete vidět plovoucí odpadky nebo ostatky mrtvých těl, která neshořela při obřadech. 

   Jídla zde bývají velmi kořeněná. Pokrmy se jedí rukama, přesto v některých restauracích jako turista příbor dostanete. Porce nejsou moc velké, ale je možné si několikrát přidat. 

   V Indii je zakázáno se líbat na veřejnosti. Pro tyto účely jsou zde tzv. líbací parky. Zajímavostí je, že na některých památkám můžeme spatřit různá vyobrazení pohlavního styku. 

   V Indii mají hodně bohů a každý má svůj chrám.  Indové tvrdí, že co se má stát, se stane, a že bohové vše zařídí. 

Přílohy

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání

Vzdělávací program pro učitele – výchovné poradce (CZ.1.07/1.3.48/02.0013)