Některé důležité organizace

Vloženo: 25. prosince 2018

Linka bezpečí
  • zdarma pro děti, mládež a studující do 26 let
  • Sdružení Linka bezpečí bylo založeno za účelem pomoci dětem a mladým lidem nejen v jejich obtížných životních situacích, ale i při jejich každodenních starostech a problémech. Sdružení je akreditováno v rámci systému sociálně-právní ochrany dětí v České republice.

Anonymně
Zdarma
24 hodin denně

Dětské krizové centrum
  • Dětské krizové centrum (DKC) bylo založeno již v roce 1992  jako první zařízení v ČR specializované na problematiku dětí týraných, zneužívaných a zanedbávaných  (syndrom CAN ). U zrodu zařízení stál zejména prof. MUDr. Jiří Dunovský, DrSc.  Odborný pracovní tým tvoří psychologové, terapeuti, sociální pracovníci, právníci. Úzce spolupracujeme i s dalšími odborníky - pediatry, dětskými psychiatry i psychiatry pro dospělé, gynekology, sexuology, s orgány sociálně právní ochrany dětí, kriminalisty, vyšetřovateli, soudci a dalšími.

TELEFONICKÁ LINKA DŮVĚRY

Na telefonní číslo 2 4148 4149 se můžete obrátit i vy se svými problémy a dotazy 7 dní v týdnu - 24 hodin denně.

Linka vzkaz domů
Linka vzkaz domů 800 111 113 je určena dětem a mladým lidem na útěku z domova nebo z ústavního zařízení i těm, kteří byli vyhozeni z domova. Děti a mládež se na ni mohou dovolat zdarma ze všech pevných linek, nikoliv však z mobilních telefonů.

Provoz Linky vzkaz domů:
  • po celý týden i v době svátků
  • od 8,00 hod. do 22,00 hod.

Posláním linky je:
  • pomoc dětem řešit krizovou situaci
  • předat vzkaz blízkým
  • případně zprostředkovat umístění v azylovém domě, v krizovém centru či v jiném obdobném zařízení, kde by dítě našlo prozatímně střechu nad hlavou.
Na Linku vzkaz domů se mohou obrátit také rodiče a příbuzní dětí, které utekly z domova, a mohou jim zde nechat vzkaz - například že se mohou bez obav vrátit zpátky domů.

OSPOD
  • orgán sociálně-právní ochrany dětí
  • je odbor péče o děti a mládež příslušného pověřeného městského úřadu. Tento orgán má mimo jiné zastupovat zájmy dítěte v řízeních, v nichž se rozhoduje o nezletilých dětech (např. komu bude dítě svěřeno do výchovy, jaké bude výživné, jak bude upraven styk rodičů s dětmi).

Městský úřad Kutná Hora
Havlíčkovo nám. 552
284 01 Kutná Hora

sídlo OSPOD:
Radnická 178
Kutná Hora

Vedoucí oddělení péče o děti
Mgr. Šárka Zittová

SVP Kolín

Středisko výchovné péče Kolín
Na Pustině 1068
Kolín 2

777 738 794

• Středisko výchovné péče (SVP) Kolín nabízí pomocnou ruku dětem a mladým lidem do 18 let, kteří se ocitli v nelehké životní situaci, a také rodičům i pedagogům. Jsme školským zařízení a veškerou pomoc tedy poskytujeme bezplatně.

• SVP je součástí Dětského domova se školou Býchory (DDŠ). Jde o špičkové zařízení, které využívá nejmodernější evropské pedagogické trendy – hipoterapii, integraci dětí prostřednictvím sportovních a uměleckých aktivit, zážitkovou pedagogiku i sofistikovanou pracovní terapii, s cílem navrátit svěřené děti do plnohodnotného života. Středisko výchovné péče Kolín s odborníky z DDŠ úzce spolupracuje, a díky tomu zaručuje individuální a profesionální přístup ke každému klientovi.

• Rodiče přitom nemusí mít žádné obavy, že kontaktem se SVP se automaticky dostávají do péče dětského domova. Tam jsou umísťovány pouze děti se závažnými problémy na základě soudního rozhodnutí.