Mobilní Trilopark

• Miluše Škrabková

Vloženo: 6. listopad v 20:51

Jak trilopark probíhal....

• Žáci si každý vytvoří a na konci odnesou odlitek vyhynulého živočicha (disponujeme největší kolekcí vlastnoručně nasnímaných forem na území republiky).
  • Žáci odkryjí třímetrovou dinosauří kostru a od jednoho z odborných lektorů si vyslechnou poutavé povídání, jak sbírání zkamenělin probíhá ve skutečnosti a jak se praxe liší od toho, co děti běžně vídají ve filmech. Mimo to lektor žáky seznámí se specifiky fascinujícího světa dinosaurů.
  • Na třetím stanovišti je rozmístěna široká paleta skutečných zkamenělin a zcela opravdový paleontolog, který – za pomoci obrazového plakátu – dětem /JEJICH JAZYKEM/ vypráví příběhy jednotlivých zkamenělin. Žáci se průběžně exemplářů dotýkají, tudíž zkušenost s pravěkem není na úrovni pouhých slov, naopak – zakoušení je smyslově komplexní.

Galerie