8. roč. Mgr. Vyhnánková a asistentka Erika Hrabčáková

Romantismus

Vloženo: 28. únor v 11:21

Platnost do: 31. srpen v 23:59

Ve čtvrtek 13.2. žáci zhlédli představení Romantismus není jen romantika v podání Divadélka pro školy.     V krátkých ukázkách z děl se seznámili s tvorbou J. W. Goetha, A. S. Puškina, V. Huga, K. H. Máchy, E. A. Poea a J. Vrchlického.

Advent a vánoční besídka

Vloženo: 20. prosinec 2019 v 13:20

Platnost do: 30. červen v 23:59

I do naší třídy postupně zavítali Barborky, Lucky a samozřejmě Mikuláš. Ten sice nejdříve pouze do učebny nakoukl, prohlásil, že třída propadla peklu a nechal čerty dělat svoji práci, ale potom dal žákům ještě jednu šanci zlepšit své chování v příštím roce, a dokonce rozdal nadílku.

Přejeme všem příjemné svátky vánoční a šťastný nový rok!

Vánoční dílna a jarmark

Vloženo: 4. prosinec 2019 v 13:36

Platnost do: 30. červen v 23:59

Vánoční dílny letos proběhly ve středu 27. 11. Tvořili jsme v několika skupinkách - šití trpaslíčků a ozdob, výzdoba květináčků a svícínků, práce s včelím voskem, zdobení závěsků a zápichů. Výrobky se patrně zdařily, protože na sobotním jarmarku se po většině jenom zaprášilo.

Poděkování patří nejen žákyním a žákům, kteří s nadšením tvořili či pomáhali s prodejem, ale také paní asistentce a maminkám, které přispěly radou nebo vyráběly s námi při vánoční dílně!

Kancy jdou do boje!

Vloženo: 25. říjen 2019 v 13:36

Platnost do: 30. červen v 23:59

Kancy ( s Y) jdou tvrdě za svým. Pokud drží spolu jako parta, dokážou i zvítězit. A přesně to se stalo v úterý 22.10. při školních Hrách bez hranic.

Osmáci se s nadšením připravovali, hodně hlasitě se povzbuzovali a soutěže si skutečně užívali. Nejvíce jízdu s kolečkem, dojení krávy, řezání dřeva či škrabání brambor.

Díky za hry i za dortík!

Branné cvičení

Vloženo: 1. říjen 2019 v 7:35

Platnost do: 30. červen v 23:59

Branného cvičení, které se konalo ve čtvrtek 26.9., se zúčastnilo 19 žáků z naší třídy.

Po evakuaci školy vedla naše trasa přes Kateřinky a Hetlín,  kolem Starého rybníka a dále na hřiště, kde se odehrávalo plnění úkolů na jednotlivých stanovištích ve skupinkách. Úkoly se týkaly topografie, evakuace, poznávání rostlin, zdravovědy. Žáci si procvičili i obratnost a střelbu, což v závěrečném hodnocení ocenili nejvíce.

Vyhrála hlídka tvořená Lucií Zichovou, Agátou Šindelářovou, Kristýnou Seifertovou a Milanem Dlouhým. Mezi vítěznou hlídkou a ostatními byl však rozdíl maximálně 3 body ze 30 možných, proto gratulace patří všem zúčastněným žákům.

Akce v Kutné Hoře

Vloženo: 20. září 2019 v 13:48

Platnost do: 30. červen v 23:59

V úterý 17. 9. jsme v Kutné Hoře absolvovali program Hrou proti AIDS. Na pěti stanovištích si žáci vyzkoušeli různorodé aktivity - např. vymýšleli příběh, předváděli pantomimické scénky nebo si vybírali otázky hodem kostkou. Dozvěděli se , jakými způsoby se může vir HIV přenášet, jak se žije lidem s HIV, jaké jsou druhy antikoncepce a jak se chránit. Z akce si žáci odnesli tematické dárečky.

Odpoledne jsme si připomněli bohatou historii Kutné Hory ve Vlašském dvoře.

Žáci hodnotí akci jako zdařilou.