8. roč. Mgr. Vyhnánková a asistentka Erika Hrabčáková

Kancy jdou do boje!

Vloženo: 25. říjen v 13:36

Platnost do: 30. červen 2020 v 23:59

Kancy ( s Y) jdou tvrdě za svým. Pokud drží spolu jako parta, dokážou i zvítězit. A přesně to se stalo v úterý 22.10. při školních Hrách bez hranic.

Osmáci se s nadšením připravovali, hodně hlasitě se povzbuzovali a soutěže si skutečně užívali. Nejvíce jízdu s kolečkem, dojení krávy, řezání dřeva či škrabání brambor.

Díky za hry i za dortík!

Branné cvičení

Vloženo: 1. říjen v 7:35

Platnost do: 30. červen 2020 v 23:59

Branného cvičení, které se konalo ve čtvrtek 26.9., se zúčastnilo 19 žáků z naší třídy.

Po evakuaci školy vedla naše trasa přes Kateřinky a Hetlín,  kolem Starého rybníka a dále na hřiště, kde se odehrávalo plnění úkolů na jednotlivých stanovištích ve skupinkách. Úkoly se týkaly topografie, evakuace, poznávání rostlin, zdravovědy. Žáci si procvičili i obratnost a střelbu, což v závěrečném hodnocení ocenili nejvíce.

Vyhrála hlídka tvořená Lucií Zichovou, Agátou Šindelářovou, Kristýnou Seifertovou a Milanem Dlouhým. Mezi vítěznou hlídkou a ostatními byl však rozdíl maximálně 3 body ze 30 možných, proto gratulace patří všem zúčastněným žákům.

Akce v Kutné Hoře

Vloženo: 20. září v 13:48

Platnost do: 30. červen 2020 v 23:59

V úterý 17. 9. jsme v Kutné Hoře absolvovali program Hrou proti AIDS. Na pěti stanovištích si žáci vyzkoušeli různorodé aktivity - např. vymýšleli příběh, předváděli pantomimické scénky nebo si vybírali otázky hodem kostkou. Dozvěděli se , jakými způsoby se může vir HIV přenášet, jak se žije lidem s HIV, jaké jsou druhy antikoncepce a jak se chránit. Z akce si žáci odnesli tematické dárečky.

Odpoledne jsme si připomněli bohatou historii Kutné Hory ve Vlašském dvoře.

Žáci hodnotí akci jako zdařilou.