Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

IROP_CZ_RO_B_C-RGB.png

9. roč. Mgr. Votavová a asistentka Alena Hurtová

  • Administrátor

Vloženo: 30. srpna 2019 v 20:54

Distanční výuka z pohledu žáků 9. třídy

Distanční výuka z pohledu žáků 9. třídy

Hana Votavová

Vloženo: 22. dubna v 8:49

Jak se žáci deváté třídy vyrovnávají s novou situací a jak se jim líbí domácí vyučování (tzv. homeschooling) ve srovnání s tradiční školní docházkou? O výhodách či nevýhodách jednoho i druhého způsobu výuky se zamýšleli v esejích, které napsali v anglickém jazyce, a bylo to vskutku zajímavé počtení.  Výběr některých myšlenek přikládám v originálním znění. 

Vánoce v 9. třídě

Vánoce v 9. třídě

Hana Votavová

Vloženo: 21. prosince 2019 v 14:57

Vánoční posezení v 9. třídě. Děkuji  za milé a hezké dárečky, přeji všem krásné a pohodové svátky, vykročte do nového roku 2020 tou správnou nohou, aby se vám  splnily všechny sny a přání yes 

Hry bez hranic

Hry bez hranic

Hana Votavová

Vloženo: 24. října 2019 v 22:47

V úterý odpoledne se žáci 9. ročníku proměnili v členy zemědělského družstva Makovice a v rámci her bez hranic, tentokrát na téma zemědělství, si užili odpoledne plné her a soutěží (rychlostních, silových, ale i vědomostních a poznávacích). I když první místo žákům uniklo jen velmi těsně, v několika disciplínách svými výkony doslova zazářili. Proto na závěr doporučení, pokud budete hledat někoho na řezání dřeva, nebo na rychlý převoz čehokoliv (nebo kohokoliv) v kolečku, odborníky hledejte v 9. třídě wink

Sběr papíru

Sběr papíru

Hana Votavová

Vloženo: 24. října 2019 v 21:51

"Sedm statečných" z 9. třídy pomáhalo od rána při úterním sběru starého papíru. Kluci se osvědčili, a tak i díky nim celá akce proběhla hladce a zaslouží si velkou pochvalu. Děkuji tedy Dominikovi, Denisovi, Karlovi, oběma Ondrům, Michalovi a Lukášovi yes.

Branné cvičení

Branné cvičení

Hana Votavová

Vloženo: 26. září 2019 v 20:36

Žáci 9. třídy si užili branné cvičení i díky skvělému počasí. V první části, kterou byl turistický pochod, jsme sice trochu bloudili, ale nakonec jsme v pořádku dorazili do cíle a mohli si užít aktivity na jednotlivých stanovištích. Akce se všem líbila, žáky až na výjimky mohu za chování pochválit. Těmto "výjimkám" , které jsem zmínila už při závěrečném společném hodnocení akce, vytýkám především nevhodné a časté vulgární vyjadřování. 

Preventivní program "Hrou proti AIDS"

Preventivní program "Hrou proti AIDS"

Hana Votavová

Vloženo: 18. září 2019 v 21:53

17. 9. se 9. třída zúčastnila v Domě dětí v Kutné Hoře programu Hrou proti AIDS
Jedná se o interaktivní „hru“ zaměřenou na prevenci HIV, nechtěných těhotenství a sexuálně přenosných infekcí.
Tato primárně preventivní aktivita je zaměřená na vybrané třídy ZŠ, přičemž realizaci má na starosti Oddělení hygieny dětí a mladistvých pro okresy Kolín, Kutná Hora a Nymburk a Dům dětí a mládeže Kutná Hora. Moderátoři jsou studenti  Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické, Čáslav.
Naši žáci hodnotili akci velmi kladně a jako jednoznačně přínosnou.
 
Nový školní rok zahájen

Nový školní rok zahájen

Hana Votavová

Vloženo: 3. září 2019 v 23:03

Nový školní rok 2019-2020 zahájili také žáci 9. ročníku. Zároveň se zodpovědně ujali role průvodců pro budoucí prvňáčky, kterým jako nejzkušenější "mazáci" na škole pomáhali zbavit se strachu a nejistoty při cestě do jejich třídy. Přeji všem deváťákům úspěšný a pohodový poslední školní rok na základní škole a  šťastnou ruku při volbě další životní dráhy.  

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Investice do rozvoje vzdělávání

Vzdělávací program pro učitele – výchovné poradce (CZ.1.07/1.3.48/02.0013)