Branné cvičení ve 3.A

• Mgr. Kateřina Krutilová

Vloženo: 18. října v 23:03

Branné cvičení ve 3.A

Na branné cvičení se všichni žáci těšili, i když byli trošku nervózní, jak proběhne evakuace a jestli zvládnou splnit všechny úkoly. Vše se podařilo, evakuační čas byl historicky nejlepší a protože celý den svítilo sluníčko, užili jsme si báječný pátek venku.

Po ukončení evakuace jsme se vrhli na plnění úkolů první části dne. Žáci vytvořili čtyři hlídky, přečetli záznam trasy, našli v mapě orientační body a vyznačili okružní cestu, během které je čekaly různé úkoly. Zjišťovali např., jakému světci je zasvěcen zbraslavický kostel, museli na náměstí oslovit alespoň 3 osoby a zeptat se, zda jsou Zbraslavice obec, městys nebo město, vypsali místní obchody a také poznávali dopravní značky. Cíl trasy všichni úspěšně nalezli na dětském hřišti, kde nás čekala svačina a odpočinek v pohybu.

Druhá část branného cvičení probíhala na malém fotbalovém hřišti. Zde hlídky plnily úkoly z obratnosti, zdravovědy, topografie, poznávaly naše rostliny a živočichy nebo střílely ze vzduchovky. Na závěr cvičení jsme se vrátili do třídy, kde jsme si společně celé dopoledne zhodnotili pomocí puntíků. Devět jich získala práce s mapou, dvanáct plnění úkolů na trase cesty a se dvaceti puntíky vyhrály úkoly na hřišti.

Poděkování proto posíláme všem kolegům, kteří se na přípravě a zajištění programu postarali.