Učíme se venku rody podstatných jmen

• Mgr. Kateřina Krutilová

Vloženo: včera v 13:48

Učíme se venku rody podstatných jmen

Společně s celou školou jsme se zapojili do projektu 100 hodin venku. Čeká nás tedy moře příležitostí, jak si užít každé roční období i každé počasí. Uvidíme, co vše objevíme a co se při našich výpravách ven naučíme. Za každou hodinu strávenou venku si s dětmi vybarvíme záznamový obrázek s veverkou, abychom náš čas venku sledovali.

Děti milují učení venku a vždy se na něj moc těší. Dnes jsme využili nádherného slunečného počasí a vyrazili jsme na školní zahradu opakovat rody podstatných jmen.

Nejprve jsme si určili hranice prostoru, kde se budeme pohybovat. Následovalo rozdělení do dvojic a rozdání pomůcek. Společně jsme si vysvětlili zadání úkolu a pak už se všichni nadšeně rozeběhli pracovat.

Do obalů od vajíček děti nosily přírodniny a další předměty a třídily je podle určeného klíče do jednotlivých políček. Velkým objevem bylo, že TA větvička může být také TEN klacík nebo TO dřívko. TEN šnek byl také TA ulita, chomáček příze byl TEN provázek, TA nit nebo TO klubko a TEN oříšek byl také TA skořápka.

Zapojili se i spolužáci s Ukrajiny, pro které to je v češtině venku mnohem snazší, než ve třídě v lavici. Lépe si zapamatují slovní zásobu, spolupracují se spolužáky a mají možnost ve venkovních aktivitách uspět.