VI. třída ve školním roce 2017/2018

Chocolate is YUMMY

Vloženo: 19. dubna 2018

Bílá, hořká, mléčná, s oříšky, ovocem atd. – to jsou druhy čokolády. Je málo dětí, kterým čokoláda nechutná. A proto jsme neváhali ani chvilku, když jsme objevili článek v březnovém vydání anglického časopisu JUMP. Článek jsme si přečetli, naučili se nová slovíčka, čokoládu ochutnali a poslepu hádali, kterápak to je. Nakonec jsme ve skupinkách vyrobili krásné plakáty. BTW - Víte, že existuje červená čokoláda? Ne? Zeptejte se šesťáků.
Naše erbovní pověsti

Vloženo: 12. dubna 2018

Erbovní pověst je příběh, jehož cílem je vysvětlit původ erbu. Zpravidla vysvětluje význam erbovních figur a způsob, jakým byl erb získán.

Z pohádky do pohádky

Vloženo: 12. dubna 2018

Besedy

Vloženo: 4. dubna 2018

Během měsíce března šesťáci absolvovali dvě zajímavé besedy. První se týkala chování v třídním kolektivu. Žáci si vyzkoušeli, jak umějí ( nebo neumějí) naslouchat druhým, a názorně si předvedli, jak fungují různé úhly pohledu na stejnou věc. V druhé besedě řešili chování v krizových situacích v životě a připomněli si kontakty na tísňové linky.
Výuka deváťáků

Vloženo: 4. dubna 2018

První hodinu vyučoval Jirka. Vybral si literaturu a připravil si téma heraldické pověsti. Po úvodní prezentaci a rozboru pověsti následovala práce ve dvojicích. Závěrem si každý žák navrhl svůj vlastní erb. Na druhou hodinu (dějepis) si Mirek připravil řecko – perské války. Využil prezentaci, sestavování citátu ve skupinách, doplňovací zápis a křížovku. Na závěr jsme obě hodiny vzájemně zhodnotili a šesťáci odměnili své starší spolužáky potleskem.
Recitační soutěž

Vloženo: 27. února 2018

Ve školním kole recitační soutěže Lucie Zichová s Krylovovou bajkou Mouchy a včela obsadila 2. místo ve své kategorii. Naši třídu dále reprezentovala Eva Zatřepálková s básní Housle od Jaroslava Seiferta. Naše blahopřání patří oběma soutěžícím!
Hudba zní v našem podání

Vloženo: 21. února 2018

Tyto hudební nástroje, kterým se říká dešťová hůl, vytvořili žáci v dílnách s paní Víznerovou nejen pro školní sbor, ale i pro všechny ostatní žáky školy do hodin hudební výchovy.
Hasík

Vloženo: 31. ledna 2018

V lednu jsme se dvakrát sešli se zástupci hasičů. Připomněli jsme si důležitá telefonní čísla, jak předcházet požáru a jak správně postupovat, když už požár nastane.
Adventní čas nastal

Vloženo: 14. prosince 2017

Příjemné vánoční svátky a šťastný nový rok 2018 přeje 6. třída
Vánoční dílna

Vloženo: 1. prosince 2017

Hry bez hranic

Vloženo: 30. října 2017

Z Paříže do Paříže

Vloženo: 20. října 2017

V pondělí 9. 10. jsme zhlédli film o osudech židovské rodiny v době 2. světové války. Žáky nejvíce zaujaly scény nácvik výslechu, prohlídka dokladů ve vlaku, přechod hlídanou zónou a výslech na úřadě. Šesťáci hodnotí film jako reálný, působivý, ale smutný. Hezké počasí jsme využili ke krátké procházce po historickém centru Kutné Hory.
Branné cvičení

Vloženo: 22. září 2017

Dne 21. 9. jsme se po evakuaci školy vydali na trasu Starý rybník - Štipoklasy - Radvančice - Zbraslavice. Zadané úkoly jsme úspěšně plnili na hřišti i cestou. Vítězná hlídka: A. Šindelářová, J. Duspiva, M. Jiroušek, F. Mlčoch.