Vloženo: 12. dubna 2018

Karkulka a velké dobrodružství
       V jednom zámku bydlela Karkulka a měla nevlastní matku. Matka byla hodně zlá, až jednou vyhnala Karkulku ze zámku.
      Karkulka zašla do lesa a viděla divoká prasata. „Pomoc!´´ zařvala Karkulka, ale pak se sedm prasat proměnilo na sedm trpaslíků. Karkulka se zeptala: ,, Kdo jste?“ Odpověděli, že jsou trpaslíci.  Vtom tam přijel méďa Béďa na kole a přivezl pizzu, kterou trpaslíci objednali pro Karkulku. Když pizzu snědla, šla spát.
      Když bylo ráno, zazvonil budík: CRRRRRRRR!!! Karkulka vstala a hned šla zase jíst, jenže trpaslíci měli málo jídla. Ale Karkulka měla takový hlad, že jí kručelo břicho, jako kdyby bylo zemětřesení. Tak si Karkulka objednala kyblík z KFC.
       Za chvíli ho přinesl Rumcajs. Karkulka si šla pro kyblík, ale když viděla Rumcajse, ihned se do něj zamilovala. Za týden byla svatba v KFC, protože Rumcajs musel být v práci. A žili šťastně až do smrti.
                                                                                                                                            Ondřej Vavřina

Žlutonosná past
       Byla jednou jedna žlutá Karkulka. Byla tak žlutá, že vypadala jako cestář. Šla lesem za svým milovaným vlkem. Ale v lese…?
       Jen tak si šla mezi stromy, v igelitce nesla dárek pro vlka a těšila se, až si spolu ťuknou kofolou. Žluté Karkulce se ale něco nezdálo. Místo malin vyrostlo na malinovníku sedm žlutých trpaslíků. Sněhurka stála u nich a přemýšlela, jestli je má přebarvit, anebo nechat žluté. Žlutá Karkulka rychle utekla pryč a schovala se.
       Už asi pět minut seděla za pařezem a přemýšlela, co dál. Křup! Zní to, jako kdyby praskaly větve. ,,Je tu někdo?“ zavolá znepokojeně Karkulka. Hodně se bojí, a tak si vezme do ruky klacek. Už to vidí! Nebo spíš jenom stín. Je u křoví. Malý, hrbatý a rozklepaný. Ale teď už vylézá noha, ruka a pomalu i hlava. Karkulka je tak vystresovaná, že klacík položí a přemýšlí nad nejhorším: ,,Co když to je Sněhurka, anebo Drákula, který…“ Ani to nedomyslí a postava je vidět celá. Jé! To je přece babička! Ale Karkulka ji nepoznává. Pozdraví ji a uteče. Před ní stojí Sněhurka. Karkulka nemá kam jít
       Ale vtom se objeví na nebi žlutá helikoptéra a z ní vyjde brouk Pytlík. ,,Jdu vás zachránit!“ řekne. Pak odletí za dědem Vševědem a helikoptéru vymění za lahvičku s lektvarem. Všechny zachrání. Karkulka je červená, Sněhurka normální, ale vlk je zmatený. Děd vezme vlka helikoptérou do lázní a všichni se mají skvěle.
       ,,Tak Ájo, tohle se mi zdálo,“ řekl Fík a Ája na to: ,,To je super, Fíku. Ale já už musím!“ Nasedla do žlutého auta a řidič Shrek ji odvezl do školy. Vše skončilo dobře. I když to byl sen.
                                                                                                                                    Kristýna Seifertová